ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3583201
*
nr 358 3201
Spegel
Puttidekor, H.77, (nyprod)
Utrop:
300 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 april 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/4 11:50:45
1
600 kr
22/4 14:05:12
2
400 kr
24/4 21:19:45
3
900 kr
25/4 10:37:07
1
700 kr
25/4 12:54:25
4
900 kr
25/4 12:55:21
4
1.000 kr
25/4 15:48:58
5
1.000 kr
25/4 15:59:55
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: puttidekor spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 358 3201
Spegel
Puttidekor, H.77, (nyprod)
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 april 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/4 11:50:45 | 1 | 600 kr |
22/4 14:05:12 | 2 | 400 kr |
24/4 21:19:45 | 3 | 900 kr |
25/4 10:37:07 | 1 | 700 kr |
25/4 12:54:25 | 4 | 900 kr |
25/4 12:55:21 | 4 | 1.000 kr |
25/4 15:48:58 | 5 | 1.000 kr |
25/4 15:59:55 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: puttidekor spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02